Registrace na úřadech
Holky, taky potřebuji radu... Jsem na mateřské a chystám si přivydělat na jednom livechatu. Pracovat budu pod studiem. Musím to někde hlásit?
Odpovědět
Zdravím. Nevím pokud tu náhodou někdo neřeší stejný problém jako já. Několik témat je tu podobné, nad čím už dlouho přemýšlím. Pokud z chatu máte výdělky vysoké (do milionu ročně takže nejsem plátce DPH) , a náklady jsou tak nízké, že účetní mi to řeší paušálním daněním, i přesto platím nechutné daně, ale co mi nejvíc vadí, čím dál vyšší sociální pojištění. Bylo mi řečeno, že je možné pracovat buď jako OSVČ nebo podle autorského zákona. Mám ŽL a jsem OSVČ. Protože podle autorského zákona se mi to zdá jako nesmysl, ale na internetu jsem se dočetla, že snad podle autorského zákona není povinné sociální ale jen zdravotní? Je vůbec sociální opravdu povinné i pro OSVČ? Zatím jsem opravdu nenašla účetního který by byl schopný mi tohle všechno zodpovědět, spíš na mě koukají jako na blázna, protože s prací na livechatu se nikdo z nich nikdy nesetkal. Měsíční náklady se mi neustále zvedají a zvedají, a čím víc vydělám tím víc odevzdám, přestává mě to uplně bavit a opravdu bych radši šla nejradši na pracák místo toho abych házela takový částky oknem. Myslím, že např. studia to jistě mají nějak pošetřené, a pochybuju že by to prozradily :-) ale zkouším to.. díky za odpověď
Odpovědět
Ahojte, pročetla sem si pár příspěvků a mám v tom tedy docela guláš ale teď mě trápí jiná věc..Začínala jsem pod studiem ale nedávno jsem začla dělat sama na sebe. Většina výdělků mi chodí na americký účet a to v dolarech. Vybírám to rovnou z bankomatu..na žádný český účet to nepřeposílám protože tam ani ta možnost není...když bych to měla přiznat na daňovém úřadě nemám ponětí jak bych to přepočítávala a bojím se že většina účetních na mě bude hledět jak na debila co po nich chci.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)