PRO MODELKY A MODELY!
#51
ja teda na nemeckych fakturach nic takoveho napsano nemam ... jeste ted jsem se divala treba na px , privat-akt
Odpovědět
#52
Sandrita Napsal(a):ja teda na nemeckych fakturach nic takoveho napsano nemam ... jeste ted jsem se divala treba na px , privat-akt
Je to tam psané v té smlouvě , co odcvakáváš když se přihlašuješ a na webovkách taky, že ti nestrhávají daně.

Mě to ta kámoška ukazovala, protože jsem se jí ptala,jestli jí vyplácejí brutto nebo netto, protože nám ve studiu netto (myslela jsem, že nás okrádaj¨a ona mi ukazovala na svym učtu, jak tam bylo nahoře u stats napsaný, že na brutto má nárok jen jako Němka v Německu a ukazovala mi i fakturu a měla tam netto.

A pak mi ukazovala, kde je psaný to o těch daních. Je to tam asi 3x, spíš si to přehlídla nebo špatně přeložila. Je to fakt i na webovkách px a všech ostatních v těch pravidlech pro modelky, že ti daně nestrhávají a musíš si je platit sama. Najdu ti to.Teda pokusím se.
Odpovědět
#53
jo, tak to je mozne , ze je to v te smlouve , tu jsem nikdy necetla ... ja se divala jen na fakturu , a tam to neni ... hm, tak mas asi pravdu Smile
Odpovědět
#54
Sandrita Napsal(a):jo, tak to je mozne , ze je to v te smlouve , tu jsem nikdy necetla ... ja se divala jen na fakturu , a tam to neni ... hm, tak mas asi pravdu Smile
Tak jsem to nenašla, ale volala jsem tý kamarádce a je to nějaký 5b ve smlouvě a že je to všude akorát jinýma slovama. Ona si ty smlovy pak nechala všechny překládat, protože neumí německy uplně dokonale. Jí právě taky někdo namluvil, že nic platit nemusí a pak se z toho zhroutila.
Odpovědět
#55
Cicmunda Napsal(a):
Sandrita Napsal(a):jo, tak to je mozne , ze je to v te smlouve , tu jsem nikdy necetla ... ja se divala jen na fakturu , a tam to neni ... hm, tak mas asi pravdu Smile
Tak jsem to nenašla, ale volala jsem tý kamarádce a je to nějaký 5b ve smlouvě a že je to všude akorát jinýma slovama. Ona si ty smlovy pak nechala všechny překládat, protože neumí německy uplně dokonale. Jí právě taky někdo namluvil, že nic platit nemusí a pak se z toho zhroutila.


jj, je to tam ...

(b) Der Sender ist selbst für die Versteuerung der von ihm erwirtschafteten Gewinne verantwortlich.
Odpovědět
#56
Jinak daně se počítají tady. Ty daně jsou nejmíň. Nejvíc je pak penále, to je prý fakt šílený, prý z 1000 je za rok 12000..Jen socka je hodně, tu jsem platila loni celkem dost. http://www.finance.cz/dane-a-mzda/financ...-z-prijmu/
Já si to teda platila i loni, protože když jsem viděla o kolik to přeplatila uplně zbytečně o ty šílený penále a ještě jí teď pořád prudí, tak chci mít klid.
Odpovědět
#57
Musím už jít, tak se mějte a nevěřte radám "jedna paní povídala" :-)
Jinak tu socku mi zase počítaj na důchod, tak snad se jednou nějakýho dočkám :-)
Odpovědět
#58
Musim ještě reagovat, tu mojí kamarádku nikdo nenabonzoval. Ono na ní přišlo nějaký hlášení ze serverů, že od určitých eur ročně se to musí hlásit na finančák příslušné země. Nevím, jestli to bylo 3 nebo 5tisíc eur, ale dosáhla to a oni jí nahlásili a f.u. jí kontaktoval, proč si nepodala daňové přiznání..Na livestripu prý z toho důvodu chtějí tu živnost, protože tam rovnou píšou tvoje ičo, aby se jim to líp hledalo :-) Dřív to tak nefungovala, dělala to roky a nic. Doměřili jí poslední tři roky.
Odpovědět
#59
Cicmunda Napsal(a):Musim ještě reagovat, tu mojí kamarádku nikdo nenabonzoval. Ono na ní přišlo nějaký hlášení ze serverů, že od určitých eur ročně se to musí hlásit na finančák příslušné země. Nevím, jestli to bylo 3 nebo 5tisíc eur, ale dosáhla to a oni jí nahlásili a f.u. jí kontaktoval, proč si nepodala daňové přiznání..Na livestripu prý z toho důvodu chtějí tu živnost, protože tam rovnou píšou tvoje ičo, aby se jim to líp hledalo :-) Dřív to tak nefungovala, dělala to roky a nic. Doměřili jí poslední tři roky.


nemeckej server ji nahlasil na ceskej financni urad , kdyz dosahla za rok vydelku pres 3000 euro ? jak ten server muze vedet, ze nedanila?
Odpovědět
#60
Jim je přece fuk, jestli to daníš nebo ne. Oni to jen musi nahlásit..A myslim, že to byl zrovna ten livestrip, měla to ještě přes nějakýho blba německýho a ten se pak na ní uplně vykašlal a hodil to všechno na ní.
Odpovědět
#61
Ten nemec jí to registroval ale do banky to chodilo jí a to je zajímalo uplně nejvíc. Ale dost strašení, jdu makat, tak snad to pofrčí. čus bus
Odpovědět
#62
JInak to hlášení bylo snad za rok 2009, dřív se to nedělalo, byla to změna zákona ale ona je zhroutila a sama se nabonzovala, proto ji doměřili tři roky. Kdyby mlčela, tak tolik platit nemusela. To jí jinými slovy naznačila i ta kontrolorka.
Odpovědět
#63
jo, livestrip ,aha ... ten vsechno hrozne moc resi .. ja ho ani moc nezapinam kvuli mizerne provizi -)

ja jsem zase ˇˇslyselaˇˇ, ze kdyz na nemeckej ucet prijde vice jak 10 000 euro za rok, tak se to musi danit ...

penize te kamosce chodily na ceskej nebo zahranicni ucet ?


Patriku : jasne, na nakej ostrove, treba v karibiku, ze ? Smile
Odpovědět
#64
To nevim, ted jí volat už nebudu. Ale podle mě německej účet nemá. Ta její němčina není uplně ok, taková chatová, ji to právě pomáhal registrovat ten Němec, ona ani nevěděla, na co tam kde kliká při tý registraci. Ale to s tím účtem je asi pravda. Vím, že ve filmu Ženy v balíku bylo, že v Americe hlásí banka na každý f.u. 10000 příjem dolarů a víc, kdykoliv, ne jen za rok. U nás je to taky nějak. Ale částku nemám tucha.

Ale jinak to prej má každej německej chat od roku 2009 tu povinnost, to jí řikal daňař, když řešila, co tam má teda přiznat a co ne. Pak se stejně složila, tak už to bylo jedno :-)
Odpovědět
#65
a ceskej finacak se ti muze hrabat v zahr.uctech ?

kazdopadne at se ti dari , ja mam pocit, ze jeste doznivaji Vanoce a Novej rok, tak jsou vydelky nadstandartni :-)
Odpovědět
#66
Druid01 Napsal(a):Vzpomněl jsem si na video, které se k tomuto tématu výborně hodí:-)

http://www.youtube.com/watch?v=s85VZ6R3hNQ

To Sandrita:
V Karibiku by bylo sice teplo, ale já bych chtěl cestovat po přírodě. Taková Ukrajina, Rusko, Mongolsko, Arménie... to jsou krajinky... Mi nějakej západ může ty víš co:-)


aha, tak tam se urcite nepotkame Big Grin
Odpovědět
#67
Sandrita Napsal(a):a ceskej finacak se ti muze hrabat v zahr.uctech ?

kazdopadne at se ti dari , ja mam pocit, ze jeste doznivaji Vanoce a Novej rok, tak jsou vydelky nadstandartni :-)
Jestli někdy koukáš na zprávy, tak tam byla právě v roce 2009 kauza, jak český finančák prověřoval desetitísícům lidem účty v Bavorsku a Lichnštějnsku. Podle mě můžou kamkoliv. Jen záleží na tý bance, jestli je bude brát vážně a vyhoví jim.
Naši měli kšeft za komoušů a aby jim nemohl fu na účty, tak to měli v tý schránce v bance. Tam prý nemůžou. Nebo nemohli. Tý jak jdeš do trezoru dolu do banky a nemáš nikde žádný výpis, co tam je a co ne..
Odpovědět
#68
To video je vtipný, ale už fakt musím jít. Jinak kšeft super už od začátku prosince, opradu si nemůžu stěžovat, ale jedu ameriky. Já německy neumím vůbec..
Odpovědět
#69
achjoo...
to je opravdu strašný problém nemít na to OSVČ, mít zahraniční účet (ten správný) a případné kontrole říct, že mi prostě posílá přítel ze zahraničí peníze Big Grin
přeju vám příjemné placení! Big Grin

Cicmundo, co to měla za auto, že ho musela prodat kvůli těmto daním? Big Grin to musela být určitě nějaká luxus limuzína Rolleyes Big Grin mělo to aspoň motor? :lol:

Patriku, vždy zradí ten nejbližší Wink
Odpovědět
#70
Jojo ja mam taky danoveho poradce a opravdu dat za jeho praci nejaky 2tis. mesicne se vyplati, mam to uplne bez starosti.
Jak uz tu Druid psal, ten strach, ze me nekdo nabonzuje, nebo se na to nejak jinak prijde mi za to nestoji a nasledny problemy uz vubec ne.
Odpovědět
#71
Shauni kdyz jsi zacala pracovat ted (od ledna?) tak danis az pristi rok.
Odpovědět
#72
to shauni Ne Amerika je uplně mimo, oni s našimi úřady nespolupracují.
Pouze Němci podle nějaké dohody.
to Olds. Je vidět, že vůbec nemaš tucha, jak to na F.U. funguje. I dary se daní a musíš to dokázat, že ti to dal. Pokud se to týká větších částek, tak ještě on bude mít problém, že bude dokazovat, kde na to vůbec vzal a pokud nemá odpovídající příjem, tak budou ještě jeho tahat po finančáku Němci.
Každopádně je to každého věc, zda si to platí. Problémy si řeší pak každý sám na vlastní triko.Nikoho nezajímá, co ti kdo poradil nebo, co jsi se domnívala. Můžeš maximálně zažalovat svýho daňovýho poradce, pokud ti něco zvorá.

Pokud si někdo myslí, že obcházet daně je chytré a je velký chytrolín, tak ať si to myslí. Je to jeho věc.(nebo hloupost)
Odpovědět
#73
Jo jedna slecna si to udelala tak, ze nekolik chatu ji chodilo na cesky ucet a odvadela dane, nekolik na nemecke konto a z toho neodvadela nic. Stejne z toho mela casem problemy. Tak na tom neco bude s tou spolupraci. Je to hlavne o stesti.
U tech amerik to maj o hodne lepsi no, moznost ze se na to prijde je asi minimalni.

Kdyz neco skazi, nebo zanedba dan.poradce plati to ze sveho pojisteni, aspon ten muj to tak ma. Tedy kdyz se prokaze, ze jsem mu nic nezatajila a chyba je ciste na jeho strane.
Odpovědět
#74
To je nějakej ten převod jako western union ne, jak posilaj přes to fin. dárky, že? To to nedanila ani ta kamarádka..Neměla ani kde si zjistit, kolik ji poslali. Oni to nemají kde zkontrolovat a někdo tu psal, že všechny tyhle firmy jsou v Karibiku. Proto když zmizej a seberou ti peníze, tak si můžeš jít stěžovat akorát tak na Hlavák :-)
Odpovědět
#75
I dary se daní a musíš to dokázat, že ti to dal

--------------------------------------------


co to je za ptakovinu ? to jako , kdyz mi treba mati da prachy , tak je musim danit jo?
takze dary se danej a prachy ziskane sexem ( prostitutky ) se danit nemusi .. hm, to je nake zvlastni...tak

kazdopadne dary bych nedanila ani omylem
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)