PRO MODELKY A MODELY!
#26
Spíš je lepší udělat si novou registraci a fotky. oni ti stejně asi nedaj heslo,že budou naštvaný že děláš na sebe.
Odpovědět
#27
HOLKY PROSÍM,VŠECHNY CO DELÁTE SAMI NA SEBE NA NUDE CHATECH,MUŽETE ME KONTAKTOVAT NA DIAMANT.PINKLOVE@SEZNAM.CZ ,NEVÍM SI RADY S NEJAKYMY REGISTRACEMY :-( POMOC ODMENÍM I FINANČNE,,,PŘEDEM MOC DEKUJU ,BUDU NESKUTEČNE VDEČNÁ.
Odpovědět
#28
ahoj holky,
chtela bych zacit pracovat z domova a potrebovala bych doporucit nejaka studia ktera opravdu vyplaci a umoznuji praci z domova?
a zaroven jsem se chtela zeptat jak to delate s danema?
Predem diky za odpovedi :-)
Odpovědět
#29
Manuela.. tvůj email je mjizni@seznam.cz ? chtěla jsem ti odeslat email ale bohužel to nejde Sad
Odpovědět
#30
Holky, dělám pod studiem z domu, ale přijde mi zbytečné jim platit provizi (berou 35%) chtěla bych pracovat sama na sebe, co vše musím pro to udělat? zrušit smlouvu s nimi? Nebudu platit nějakou pokutu? A zůstane mi stávající účet, nebo se budu muset znovu regostrovat jako nová modelka?
A jak je to s vyplácením? Musím si zřídit zahraniční účet? Moc děkuji za informace
Odpovědět
#31
Cinnamon Napsal(a):Holky, dělám pod studiem z domu, ale přijde mi zbytečné jim platit provizi (berou 35%) chtěla bych pracovat sama na sebe, co vše musím pro to udělat? zrušit smlouvu s nimi? Nebudu platit nějakou pokutu? A zůstane mi stávající účet, nebo se budu muset znovu regostrovat jako nová modelka?
A jak je to s vyplácením? Musím si zřídit zahraniční účet? Moc děkuji za informace


Berou si jenom 35%? Big Grin Teda ti jsou hoooodniiii....můžu pro ně taky dělat? Big Grin

abys mohla dělat sama na sebe, musíš mít novou registraci jen na sebe, ale to může být problém, některé servery Ti novou registraci nepovolí, když už jsi svoje ID použila u jiného profilu, který máš pod studiem. Někde to půjde, někde ne Wink
Odpovědět
#32
jj presne jak pise Oldik,ja taky drive odesla od studia a chtela na tom stejnem chatu delat z domu a musela jsem pockat 2 roky
Odpovědět
#33
Velké servery s tím nemají problém, spousta holek odchází ze studií... a to většinou ty z nejlepších, ztrácely by peníze - servery i modelky Smile Možná by šlo jenom třeba použít nově pas místo občanky k registraci, to ale jenom tak hádám, já s novou registrací problémy nikde neměla.
Odpovědět
#34
LadyMarry Napsal(a):Velké servery s tím nemají problém, spousta holek odchází ze studií... a to většinou ty z nejlepších, ztrácely by peníze - servery i modelky Smile Možná by šlo jenom třeba použít nově pas místo občanky k registraci, to ale jenom tak hádám, já s novou registrací problémy nikde neměla.

Tak třeba Flirt4Free s tím problém má, pokud se registruješ z ČR. Musel jsem dostat povolení od studia, abych se mohl znovu zaregistrovat pod sebe.
Odpovědět
#35
Teda... já bych od studia nikdy souhlas nedostala. Když jsem odcházela byla sem ráda, že jsem z nich vydolovala poslední peníze. Když si spočítám, kolik peněz jsem jim vydělala a pak se ke mně chovali tak příšerně!!!
Odpovědět
#36
LadyMarry Napsal(a):Teda... já bych od studia nikdy souhlas nedostala. Když jsem odcházela byla sem ráda, že jsem z nich vydolovala poslední peníze. Když si spočítám, kolik peněz jsem jim vydělala a pak se ke mně chovali tak příšerně!!!

Tak já měl štěstí, že to bylo studio známého Smile ale jinak se tomu, co píšeš, vůbec nedivím.
Odpovědět
#37
Dobrý den, hledám nějaký dobrý chat v Praze, poradíte prosím? :-) díky
walleria@seznam.cz
Odpovědět
#38
Dotaz:

pracovala jsem ve studiu,kde jsem nebyla spokojená, a ukoncila jsem spolupráci.Za čas studio zaniklo,a ani mi nevyplatili dlužné výdělky.

Ve smlouvě však mám roční lhutu a pokutu 100 000 kč,po kterou nesmím pod touto pokutou vysílat.

Má s tímněkdo zkušenost?

Když studio zaniklo a majitel se mnou nekomunikuje,i když jsem ho žádala o zrušení tohoto dodatku, platí tento dodatek?

Zatím vysílat znovu neplánuji,ale pokud bych do budoucna chtěla, tak jen z domu.


Prosím o Vaše zkušenosti a rady, děkuju
Odpovědět
#39
ahoj holky, jaké paušálové výdaje si uplatňujete letos, když máte živnostenský list? Pořád se to mění, tak už nevím, který si mám vybrat.
Odpovědět
#40
moje rada zní: vyserte se na daně Smile
D.
Odpovědět
#41
No to je opravdu rada nad zlato.
Odpovědět
#42
jistěže, jedině debil bude odvádět prachy za livechat Big Grin
Odpovědět
#43
Bohuzel jen debil si muze myslet, ze se na nej nikdy neprijde.
Pokud to nekomu z tech debilu zatim prochazi, tak nic netrva vecne. Smile
Odpovědět
#44
Mojí kamarádce taky takhle poradil nějakej "inteligent" a pak musela prodat auto, aby to zaplatila. ..
Odpovědět
#45
jste úplně mimo, nic nevíte Big Grin

(edit: platit daně musíte, pokud jste OSVČ, pokud ne, tak nasrat Big Grin )
Odpovědět
#46
OldShatterhand Napsal(a):jste úplně mimo, nic nevíte Big Grin

(edit: platit daně musíte, pokud jste OSVČ, pokud ne, tak nasrat Big Grin )

Drahý Oldo, už jen fakt, že máš tento příjem z tebe dělá OSVČ a zakládá povinnost platit daň z příjmu. A to bez ohledu na to, zda souběžně s tím studuješ, jsi na mateřské, makáš jinde na hlavní pracovní poměr nebo cokoli jiného... Smile Jiná situace by byla, kdyby model/ka byla zaměstnancem studia, ale domnívám se na základě své dosavadní několikaleté praxe, že spolupráce mezi studiem a modelkou je vždy na základě licenční nebo jiné obdobné smlouvy.

Třetí možnost je nedanit nic, ale vždy tu je to riziko, že se na to přijde.

Já tedy daně platím, a vy?
Odpovědět
#47
no a jak to vlastne platite ? existuje totiz zakon o dvojim zdaneni ,ktera ma zamezit dvojimu placeni dani ... pr. nemecke, svycarske, holandske servery vam vyplaceji penize s 15-19 procentni srazkou ... tu se ma evidentne uplatnovat zakon o dvojim zdaneni ,clovek ma povinnost podat danove priznani ,ale pokud castka, kterou mu strhly zahranicni spolecnosti prevysuje vypocitanou ceskou dan, nemusi se platit nic .. samozrejme pokud zahranicni dan je nizsi nez ta ceska, tak se ten zbytek musi doplatit ... takze olda ma de facto pravdu , nemusi se platit nic, pokud zahranicni dane prevysuji ceske , jen se musi podat dan.priznani
Odpovědět
#48
Sandrita Napsal(a):no a jak to vlastne platite ? existuje totiz zakon o dvojim zdaneni ,ktera ma zamezit dvojimu placeni dani ... pr. nemecke, svycarske, holandske servery vam vyplaji penize s 15-19 procentni srazkou ... tu se ma evidentne uplatnovat zakon o dvojim zdaneni ,clovek ma povinnost podat danove priznani ,ale pokud castka, ktere mu strhly zahranicni spolecnosti prevysuje vypocitanou ceskou dan, nemusi se platit nic .. samozrejme pokud zahranicni dan je nizsi nez ta ceska, tak se ten zbytek musi doplatit ... takze olda ma de facto pravdu , nemusi se platit nic, protoze zahranicni dane neprevysuji ceske , jen se musi podat dan.priznani
Uplně u každýho serveru máš důrazně napsano, že ti není strhávána žádná daň a jsi povinná si ji platit sama.. To co píšeš ty, je DPH, které se týká jen společností a to ještě jen když mají určitý roční příjem a jsou plátci DPH.
Jinak před rokem jsme měli ve studiu daňového poradce a daně jsi povinná si platit, ať jsi OSVČ nebo ne. To na to vůbec nemá vliv.
Chtěla jsem jen za daňaře ušetřit a udělat si přiznání sama ale raději to teda nebudu riskovat, protože koukám, že se tady v tom moc lidí neoorientuje.
Jinak nám daňař vysvětlil, že jako modelka nikdy nemůžeš být zaměstnancem, právní úpravy u nás to nedovolují. A nikdy jsem teda neslyšela ani nikdy nikde nečetla, že by nějaká modelka měla pracovní smlouvu a že mám kamarádek - modelek celkem hodně. Myslím i modelky, co chodí přehlídky..Takže Olda je vedle jak ta jedle..
A zrovna u německých serverů - livestrip atd je jasně psáno v tý šílený smlouvě, že tvé výdělky jsou povinni hlásit na daňový úřad tvé země...Je sice možný, že to nikdy nestačí zkontrolovat během těch tří let, co na to mají, ale jako riskovat to nebudu. Zvlášť když ta daň je malá, nejvíc jsou ty penále.
Kamarádce , co prodávala auto, říkali, že kdyby si to podala včas, tak platila pětinu částky..
Odpovědět
#49
tak mne to bylo vysvetleno zase takhle danovym poradcem zabyvajici se vydelky ze zahranici a to hned 2 nezavisle na sobe mi to tvrdili ...ale jake je pravda, nevim ... on kazdej rika uplne neco jineho

u nemeckych serveru to funguje tak, kdfyz napises cislo sveho zivnostaku, 19 procent ti zustane a kdyz ho nemas, tak ti tech 19 peocent strhnou ...

kolik ta kamaradka platila penale a za jak dlouhou dobu ?
Odpovědět
#50
Sandrita Napsal(a):tak mne to bylo vysvetleno zase takhle danovym poradcem zabyvajici se vydelky ze zahranici a to hned 2 ...ale jake je pravda, nevim ... on kazdej rika uplne neco jineho
Jenže chaty ti strhávají maximálně dph, to je ten rozdíl brutto nebo netto například u px.
Kdyby ten daňový poradce viděl vyúčtování z chatu, tak by viděl, že ti nic strháváno není, všude to tam píšou, že ti nic nestrhávají. My to máme i ve smlouvě, že nám nic nestrhávají a jsme povinné si to platit samy.
To co ti říkal se týká oficiálně zaměstnaných lidí v cizině, kterým tam strhávají daně už z výplaty a na to jim dávají potvrzení. Takže buď to byla jen nějaká zmatená šuškanda od modelek nebo je ten daňař divnej. Náš teda nechtěl vůbec nic řešit ani na nic odpovídat, dokud neviděl podklady, říkal že jsou pak ty rady hodnoty "jedna paní povídala", protože to, co mu lidí říkají, se se skutečností na papíře kolikrát liší i o 100%.
A na každý ty faktuře to máš dole napsáno, že ti nic nestrhávají..Takže kdyby to četl, tak by tohle nikdy říct nemohl. Jinak ta kámoška dělala sama na sebe na čekačkách, jen aby bylo jasný. Doplácela to tenhle rok všechno :-(
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)