Brigáda přes internet
#26
Ahojky,
holky nemějte vůbec strach pracuji už hrozně dlouho a to bez živnostenského listu. Samozřejmě jsem zjištovala jestli ho vůbec potřebuji a bylo my finančním úřadem zděleno, že nepotřebuji. Měsíčně si platím zdravotní pojištění ted už bohužel i sociální pojištění a každý rok řádně odvádím daně. Takže jsem absolutně vykrytá a myslím si, že kdyby bylo něco v nepořádku tak by se za ty léta úřad ozval.
Odpovědět
#27
Smile Nemusiš pokud to chceš jen tak tak mužeš i bez, ale musíš peníze DANIT DANIT DANIT !!! No ale lepší na živnost než pracovat jen tak pak pujdeš někde žadat o práci a co řekneš že jsi byla nikdeee Wink To je zase moje zkušenost
Odpovědět
#28
Zivnosták se zpětně se nevydává,ale rádi ti dají pokutu 50tis když makáš třeba rok bez něj.Mojí kamošce pokuty dělaly víc než ty daně.Doklady nepotřebuješ,svý čislo účtu hlásiš na finančáku,když si tam jdeš pro danově čislo s hotovým živnostákem.Proto máš mit novej účet a tam ti chodit jen platby.Co ti tam přijde,tak musíš zdanit.F.u.se do toho učtu může i koukat,tak si tam nedávejte dary holky :-)nebo je zdaníte taky.
Odpovědět
#29
Ale je pravda,že když to zdaníš a nemáš ho,tak to tak neřešej.Když tě kontaktujou samy tak řvou.Já mám registraci a dvě kámošky živnosták,kvuli bance a hypotéce,chtěly to po nich.Aby věděly co dělaj.A jako živnosťák na modelku je docela péknej ne? :-)
Odpovědět
#30
Natalka Napsal(a):Zivnosták se zpětně se nevydává,ale rádi ti dají pokutu 50tis když makáš třeba rok bez něj.Mojí kamošce pokuty dělaly víc než ty daně.Doklady nepotřebuješ,svý čislo účtu hlásiš na finančáku,když si tam jdeš pro danově čislo s hotovým živnostákem.Proto máš mit novej účet a tam ti chodit jen platby.Co ti tam přijde,tak musíš zdanit.F.u.se do toho učtu může i koukat,tak si tam nedávejte dary holky :-)nebo je zdaníte taky.


to jako chces rici,ze kdyz ti neco prijde na ucet a pritom to neni co vykonavas tak to musis priznat? to je pekna blbost protoze ty musis mit doklady nebo vypis z uctu kde ti posilaji penize a pak to co vydelas zdanis a ne to co ti prijde treba od kluka nebo od rodicu musis taky danit. a k tomu nemusis mit ZL stacikdyz mas umeleckoou smlouvu.

a kolik ti je roku?
Odpovědět
#31
Elienne Napsal(a):A musí se ten živnosťák dělat? myslela jsem že stačí si jen platit sociální a zdravotní a pak odečíst jednou ročně daně tak teď nevím

ahoj.... ZL neni povinny. pokud mas umel.smlouvu tak to stačí jen to nahlasis na SP,ZP a FU ale ber to tak,ze si muzes odecis pak 40% a kdyz mas ZL tak si muzes odecis 50%
Odpovědět
#32
Já si myslím,že pokud délá nékdo multáky ameriky,tak je celkem jedno kde,hlavní je jít tam kde dávaj dobry % a mají dobrý techn.vybavení jinak je to na holce.Já byla ve studiu přes půl roku a pro pár holek bylo 30tis nedostižný sen,pro dost realita všedního dne a pro pár týdenní výdělek.Zhruba po tydnu jsem věděla kdo kam patří,ty dobrý makaly zalezly,moc nemluvily a "ošklivky a depíci" pořád drbaly holky,šéfa,technika všechny.Jak se řiká vnitřní "krása" je vidét i na venek.Já sem pořád otravovala tu jednu nejvic nenáviděnou,zajímalo mě jaká fakt je.Napřed mě odpálkovala asi 3x (trapné že) ale nakonec mě dost pomohla a teď jsme kamarádky i když její vydělek ještě pořád nemám.Ona mluví anglicky i ze spaní :-)
Odpovědět
#33
Takhle mě to řekla na finančáku,o účtu určeném na platby za mojí práci, bylo to napsaný na papiru a chtěli to podepsat. Na jiný véci máš mít jinej úcet.Danila jsem už dvakrát,nic jinýho nechtěla,žádny doklady.Ale stejně to můze byt jinak,záleži na jejich přístupu k tobé.
Odpovědět
#34
A ten živnosták se déla kvuli % odpočtu nákladú,jak tu správně někdo napsal.když uděláš za rok např.800tisic,tak si ráda o 400tis ponížíš dan.Pokud tvymu finančáku stačí smlouva a co ti chodí na účet neřešili,tak bych si tím nervy nedélala.Na kaźdym úřadě to dělaj jinak.
Odpovědět
#35
A čím to doložím?Výpisy z účtu?A kam napíšu názvy těch chatů?Rolleyes
Odpovědět
#36
K doložení příjmů nemusíš dokládat výpisy. Každé seriozní studio ti pravidelně vystaví doklad, na základě kterého ti vyplatí odměnu za tvoji práci... ať už fakturu nebo cokoli tomu nějak podobného. Výpis jako takový už jen dokládá, že jsi tu platbu skutečně obdržela.

Setkala jsem se i s variantou, kdy studio vyplácelo odměny zásadně hotově, takže jednak jsem dostala vždy pokladní doklad + jednou za rok potvrzení o vyplacení nezdaněné odměny, kterou jsem dala jako přílohu k daňovému přiznání. Nikdy po mně FÚ nic víc nechtěl vidět, daně platím včas a v pořádku a to stačí.

Co se týká té nutnosti mít zvlášť účet na tyto příjmy, tak z hlediska účetnictví by to tak být mělo, ale jsou tisíce drobných podnikatelů a živnostníků, kteří mají své podnikatelské i soukromé finance v jednom. Je ale důležité umět rozlišit, co jsou příjmy/výdaje související s tvou výdělečnou činností.... jak si v tom uděláš pořádek, už je na tobě.

To, že by FÚ nějak samovolně sledoval obraty na tvém účtu a chtěl po tobě všechno danit, je nesmysl. Samozřejmě státní orgány mají právo získat na požádání od banky informace o klientovi a jeho účtech. Ale vždy je to za předpokladu, že je k tomu závažný důvod, např. podezření z tretné činnosti, např. i z důvodu podezření na daňový únik... jednoduše řečeno, pokud tě někdo napráší, že máš nějaké příjmy, které nedaníš... atd.
Odpovědět
#37
tak dnes mi to konečně vysvětlili a ukázali jak to vyplnit- příklad napsali - výdělek roční 50000 - Big Grin ah.. no to je jedno.. no a mínus 50 procent =25000 -z toho daň 15 procent = 3750,- a jednotná sazba pro všechny -mínus 24840,- tzn. že bych danila =O,- ehm při výdělku 50000,- . Takto by to bylo když prý nemám živnosťák, který si mám co nejdřív zařídit... doufám že z toho že jsem měla výdělky od července do teď nebudu mít problémy..Sad
Odpovědět
#38
Nebudes,ja se na to ptala svy poradkyne jeste jednou a ona rikala ze me zivnostak doporucila jen protoze jsem mela prvni vydelek 80litru a i ty dalsi obdobny.Jinak to prej nemusi byt,jen at mas autorskou nebo umeleckou smlouvu.
Odpovědět
#39
ale já makám na sebe... teď si hledám studio v Praze..ale nemůžu najít žádný co by mi vyhovovalo-nechce někdo doporučit?Jistě budete mít provizi Wink
Odpovědět
#40
Tak makáš na sebe nebo ve studiu kde máš 80%? Nějak to nechápu.. Každý den píšeš něco jinýho...

viz ....Danča napsal:
Ahoj Marcelo, jestli se ti podaří najít studio , které vyplácí provizi 75% ve studiu, tak se zapiš do Guinessovy knihy rekordů. Všechny vyplácejí 50%, jen jedno jediné z Prahy vyplácí 65%, a tam po dlouhém hledání a mnoha zkouškách pracuji. A procenta skutečné vyplácejí, ne aby to měli napsáno jen v inzerátech. Ahoj Danča


Tvoje odpověd....není pravda..já jsem ve studiu kde dostávám 70procent. 18.3.2009
Odpovědět
#41
Já makám ve studiu, kde nejsem spokojená a hledám jiný...pár chatů mám i doma na sebe...
Odpovědět
#42
Jo tak to nejlepsi zpusob jak platit pokutu,kdyz te studio najde :-( a pokud jsi takovejhle levak-krivak,tak se nediv ze ti to nejde.To jakej je clovek uvnitr je videt i ven a krasnej pak rozhodne neni!
Odpovědět
#43
Ja mel studio v jiznich cechach pul roku,ktery jsem zavrel,kdyz jsem prodal nemovitost v ktere se nachazelo.A muzu rict,ze jsou holky kterym by nepomohlo ani kdyby jim dal clovek 100%.Livechat je proste druh modelingu,kde maji byt jen opravdu hezky holky.Jak jsem tam z dobryho srdce nejakou obycejnou nehezkou holku,tak se me to vzdycky vymstilo.Zensky jsou potvory a z toho co ty spatny dokazaly udelat ten dobrym by se cloveku zvedl kolikrat kufr.Ted provozuji bar a mam klid!Zlomte vsichni vaz a pevny nervy s zenskyma!
Odpovědět
#44
Barbie Napsal(a):Tak makáš na sebe nebo ve studiu kde máš 80%? Nějak to nechápu.. Každý den píšeš něco jinýho...

viz ....Danča napsal:
Ahoj Marcelo, jestli se ti podaří najít studio , které vyplácí provizi 75% ve studiu, tak se zapiš do Guinessovy knihy rekordů. Všechny vyplácejí 50%, jen jedno jediné z Prahy vyplácí 65%, a tam po dlouhém hledání a mnoha zkouškách pracuji. A procenta skutečné vyplácejí, ne aby to měli napsáno jen v inzerátech. Ahoj Danča


Tvoje odpověd....není pravda..já jsem ve studiu kde dostávám 70procent. 18.3.2009


ahoj jedno takove stufio je kde maji vazne az 80 procent,ale kde to vam nepovim. hold kazdy si musi najit to sve.
Odpovědět
#45
Patty Napsal(a):Jo tak to nejlepsi zpusob jak platit pokutu,kdyz te studio najde :-( a pokud jsi takovejhle levak-krivak,tak se nediv ze ti to nejde.To jakej je clovek uvnitr je videt i ven a krasnej pak rozhodne neni!

nevím proč máš potřebu mě urážet když nevíš o co jde...trochu trapas. Vedoucí studia ví, že makám i doma na sebe. To je překvápko že??
Odpovědět
#46
Patty Napsal(a):Ja mel studio v jiznich cechach pul roku,ktery jsem zavrel,kdyz jsem prodal nemovitost v ktere se nachazelo.A muzu rict,ze jsou holky kterym by nepomohlo ani kdyby jim dal clovek 100%.Livechat je proste druh modelingu,kde maji byt jen opravdu hezky holky.Jak jsem tam z dobryho srdce nejakou obycejnou nehezkou holku,tak se me to vzdycky vymstilo.Zensky jsou potvory a z toho co ty spatny dokazaly udelat ten dobrym by se cloveku zvedl kolikrat kufr.Ted provozuji bar a mam klid!Zlomte vsichni vaz a pevny nervy s zenskyma!

a to co píšeš je blbost.. nechci vypadat namyšleně ale co ..když je to tak a lidi mi to říkaj..ošklivá fakt nejsem Smile vlastně jsem vysoká štíhlá dlouhovlasá 22letá blondýnka a i když mi plat celkem vyhovuje vzhledem k odpracovaným hodinám, mohu si snad hledat něco jiného nebo ti to vadí?hehe Ale k tomu cos napsal.. Vím, že i některé starší či plnoštíhlé mají třeba i větší výdělky než některé ty mladé štíhlé modelky. Ono jde i o charisma a trpělivost.
Odpovědět
#47
teď se tady píšu s daňovým přiznáním... ví někdo jaký byl ten jednotný kurz pro dolar minulý rok nebo kde to najdu?A mám do letošního přiznání psát i platby co mi přišly až v lednu za prosinec?Děkuju za rady Smile
Odpovědět
#48
JessicaLalala Napsal(a):teď se tady píšu s daňovým přiznáním... ví někdo jaký byl ten jednotný kurz pro dolar minulý rok nebo kde to najdu?A mám do letošního přiznání psát i platby co mi přišly až v lednu za prosinec?Děkuju za rady Smile


podle me,to co ti prijde na ucet za prosinec se pocita do zdanovaciho obdobi roku 2009.
Odpovědět
#49
a co sociální?do teď jsem ho neplatila. Měla jsem? Prý až budu mít ŽL budu muset každý měsíc platit 1700,- Nebudou po mě chtít i to od července odkdy makám? Undecided
Odpovědět
#50
JessicaLalala Napsal(a):a co sociální?do teď jsem ho neplatila. Měla jsem? Prý až budu mít ŽL budu muset každý měsíc platit 1700,- Nebudou po mě chtít i to od července odkdy makám? Undecided


minuly rok se nemuselo platit soc.poj. kdyz jsi delala na umelecnou smlouvu. nyní to je stejne jak u ZL.
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)