pracujete na chatu? Jste podnikatelka nebo živnostnice?
#1
..Aneb uhlíři už máš zaplacené daně na příští rok?

aktuálně někteří budou podávat nebo již podali DP, proto bych chtěl hodit do placu tenhle dotaz:
Jste podnikatelky nebo živnostnice? Proč se ptám? Souvisí to s uplatněním paušálních výdajů procentem z příjmu
Zákon říká:

Paušální výdaje rok 2010
80 % pro příjmy z řemeslné živnosti
80 % pro příjmy ze zemědělské výroby, lesního a vodního hospodářství, také ostatní příjmy (§ 10) ze zemědělské výroby, která není provozována zemědělským podnikatelem (k tomu také viz Příjmy pěstitelů)
60 % pro příjmy z živností kromě řemeslných
40 % pro příjmy z jiného podnikání podle zvláštních právních předpisů nebo z jiné samostatné výdělečné činnosti (např. OSVČ bez živnosti)
30 % pro příjmy z pronájmu podle § 9 Zákona o daních z příjmů
příjmy z pronájmu majetku zařazeného do podnikání a samostatné výdělečné činnosti

čili pokud jste živnostnice uplatníte 60%, pokud jste podnikateky (dle formulace zakona "jiné podnikatelky") uplatníte jen 40 %

pozn. tato moznost nastala od roku 2007 a mela vse zjednodusit pro OSVC, ale je tam tolik "ale" a "pokud", ze cert se v tom vyznej.
Odpovědět
#2
vysrat se na to.
Odpovědět
#3
OldShatterhand Napsal(a):vysrat se na to.
Souhlas..
Odpovědět
#4
Miriam Napsal(a):
OldShatterhand Napsal(a):vysrat se na to.
Souhlas..
to je kazdeho vec jak se k tomu postavi, ale je potreba si uvedomit, ze zijeme v zemi udavacu a zavistivcu. Staci aby nekdo tusil cim se zivite a pred domem se objevilo nove auto. Po teplem bonzu nasleduje obalka s modrym pruhem a pak uz to jede. Pokud na to nekdo kasle, tak neni problem udelat dluh na povinych odvodech (soc. zdrav +dane) vice nez 500 tis za 5 let. Za domaci ukol si vygooglujte jakou tretni sazbou na to mysli nas pan kral. A jestli si nekdo naivne mysli, ze kdyz dostava money na Payoneer, tak je v poho, tak v poho neni....spis naopak dostane vypis cerny na bilem.
Odpovědět
#5
jo jo souhlasim s JanaX
Odpovědět
#6
socka jen pro OSVČ, zdravka je jediné, čemu se nikdo nevyhne, ale to není daň, ale pojištění.
Daně starší 3 let jsou promlčené, ve vyjímečných situacích se to dohledává až 10 let nazpět, ale to se dělá vyjímečně při velkých průserech velkých firem, ne v případě nějaké holky na chatu.
Kdo nemá živnosťák, tak není nikde vedený a nikdo na úřadě o tom výdělku neví. O každém příjmu můžu říct, že je to dar. Nejsem OSVČ a žádnou fakturu jsem nikde nevystavil, takže když mi někdo pošle peníze, je to jeho problém. Jedná se o soukromý převod peněz z jednoho soukromého účtu na druhý soukromý účet a není nikde zakázáno, že si lidi mezi sebou nemůžou darovat peníze. To není moje starost, že někdo (v tomto případě chaty) rozesílá peníze po cizích účtech na základě ničeho a bez papíru. To je to samé, jako kdybych ti poslal na účet 100 litrů a pak tě za to udal na úřadě Big Grin

Jo něco jiného by to bylo, kdybych byl OSVČ, vystavil fakturu a tu pak nepřiznal, samozřejmě, pak teprve hrozí nějaký problém.
Odpovědět
#7
OldShatterhand Napsal(a):socka jen pro OSVČ, zdravka je jediné, čemu se nikdo nevyhne, ale to není daň, ale pojištění.
Daně starší 3 let jsou promlčené, ve vyjímečných situacích se to dohledává až 10 let nazpět, ale to se dělá vyjímečně při velkých průserech velkých firem, ne v případě nějaké holky na chatu.
Kdo nemá živnosťák, tak není nikde vedený a nikdo na úřadě o tom výdělku neví. O každém příjmu můžu říct, že je to dar. Nejsem OSVČ a žádnou fakturu jsem nikde nevystavil, takže když mi někdo pošle peníze, je to jeho problém. Jedná se o soukromý převod peněz z jednoho soukromého účtu na druhý soukromý účet a není nikde zakázáno, že si lidi mezi sebou nemůžou darovat peníze. To není moje starost, že někdo (v tomto případě chaty) rozesílá peníze po cizích účtech na základě ničeho a bez papíru. To je to samé, jako kdybych ti poslal na účet 100 litrů a pak tě za to udal na úřadě Big Grin

Jo něco jiného by to bylo, kdybych byl OSVČ, vystavil fakturu a tu pak nepřiznal, samozřejmě, pak teprve hrozí nějaký problém.

pockej Oldo, ty to beres pekne hakem. Financni kontrole musis predlozit ucty 5 let pozpatku + aktualni rok. Po 10 letech muzes teprve doklady skartovat.
Pokud nebudes vedeny na zivnostaku a budes prijmat penize z povahy opakovane vydelecne cinnosti dopoustis se tr. cinu,
takze k neplaceni odvodu ti pribude jeste jeden paragraf navic - nedovolene podnikani. Dar je prijem a pokud nejses Neziskova organizace nebo Nadace, musis danit tyto prijmy. Jinak s Livechatem mas uzavrenou smlouvu a kazdou platbu, kterou ti zaslou maji evidovanou a na zadost organu ochotne predlozi, zvlast dusledni Nemci, ale i Amici, kde neplaceni dani je po vrazde hned druhy nejhorsi cin.
Odpovědět
#8
Mně říkala účetní, že FÚ kontroluje skutečně 3 roky zpět, pak je to promlčeno.
Odpovědět
#9
taky mi byly řečeny 3 roky
Odpovědět
#10
To je problém toho chatu, že rozesílají prachy bez faktury. U Němců je to jasné, tam je potřeba mít ŽL nebo nevyplatí nic, ale tam, kde po tobě nic nechtějí a prachy ti rovnou pošlou, jedná se o dar (co jiného???).

A co se týče daru, ten se danit NEMUSÍ, aspoň podle toho, co jsem zjišťoval. V případě, že se majetek daruje do ciziny, pak se poplatníkem stává vždy dárce a ne obdarovaný. Takhle to mám zjištěno já.
Odpovědět
#11
u nemcu zadnej zivnostak potreba neni .. ani u holandskych , francouzskych , u žadnych .. jenom u livestripu...a uz vidim, jak si kvuli jednomu chatu ( kde je zakladni provize 2 kačky ) bezej vsichni delat zivnostak lool
Odpovědět
#12
Ja teda na amerikach nedelam, ale to je nejaky divny, ze tam nejsou faktury (aspon ke stazeni)?....ze po tobe nic nechtej? snad chtej kopii obcanky nebo ne? A tam ani nemusis souhlasit s obchod. podminkama? Co jsem ted cetla treba na jasmine, tak tam o zadnem daru neni ani rec....pise se tam o vydelku.
Odpovědět
#13
Ale jasně že tomu říkají výdělek, ale dokud někomu jako podnikatel nevystavím fakturu nebo účet od zboží, které prodávám, tak mi přece nemá kdo co platit. Já se na tu stránku zaregistroval jen pro zábavu, žádné peníze nechci Big Grin to je jejich vůle, že mi posílají prachy bez faktury, já si o ně neřekl Smile Ano, vyplnil jsem registrace včetně bankovního spojení, ale to jen proto, aby mě ty registrace pustily na stránkách dál Big Grin Co mi na tohle může někdo říct? Chaty by správně měly posílat výplaty až na základě vystavené faktury, jinak je to vlastně hlavně jejich průser, že zaměstnávají a vyplácí lidi na černo jen tak po odklikání pár ikonek na netu. Jak to mají chaty s daněma, když rozesílají výplaty na základě ničeho, žádné vystavené faktury, nic??? Správně by všichni vysílající měli mít ŽL a před každou výplatou poslat fakturu, což by ale akorát vedlo k tomu, že s touto prací 95% lidí sekne, proto to podle mě nechávají takto. Můj názor je, že je to celé z právního hlediska černota.
Odpovědět
#14
Snad by měly chaty mít nějaké účetní, kteří budou vše vést a výplaty modelům dávat do svých nákladů, ne? Někde v účetnictví přece musí vést, kolik komu vyplatili, ale jak to dělají bez faktury????? Nemůžou přece jen tak přijít na svůj finančák s bločkem v ruce a povídat jim tam při danovém přiznání, kolik komu poslali peněz a nemít od toho nic.
Odpovědět
#15
OldShatterhand Napsal(a):Snad by měly chaty mít nějaké účetní, kteří budou vše vést a výplaty modelům dávat do svých nákladů, ne? Někde v účetnictví přece musí vést, kolik komu vyplatili, ale jak to dělají bez faktury????? Nemůžou přece jen tak přijít na svůj finančák s bločkem v ruce a povídat jim tam při danovém přiznání, kolik komu poslali peněz a nemít od toho nic.
podrobne vyuctovani mas v elektronicke podobe viz. agreement, doklad o prevedeni je jejich vypis z uctu, fakturu nemusi nikdo vystavovat jedna se o ramcovou smlouvu provozovatel-modelka. Pokud mas napr. najemni smlouvu , take ti majitel baraku nevystavuje faktury. Nedovedu si predstavit ze by jim to tak dlouho fungovalo, kdyby nebylo vse dle jejich zakonu ok -jedna se o milionove obraty...
Odpovědět
#16
Ale nájemní smlouva je něco jako poušál, každý měsíc využívám stejný prostor za stejný peníz, kdežto platba za chat je pokaždé jiná, někdy nemusím dělat vůbec, proto by se podle mě měla vystavovat faktura za konkrétní provedenou práci. Máš pravdu, že by bylo divné, kdyby jim tohle procházelo a neměli to v pořádku, spíš si myslím, že chaty neřeší, jestli vysílající daně platí nebo ne. Oni si to za sebe pořeší, odvedou daně, pošlou peníze a tím to pro ně končí.
Odpovědět
#17
No jasne, ze jim je to jedno, ale to je jedno skoro kazdemu chatu. Oni to maji vse v poradku a jak to mas ty je nezajima......jenze to zase zajima CR....mas nejakej prijem a z toho chtej taky neco mit a to nemusis mit ani zivnostak. Proste vydelal jsi- mel by jsi to zdanit. Je tvoje vec jak to teda mas, platis nebo neplatis je mi fuk. Jenze stat nezajima, ze si zadny penize nechtel a ze si tam jen pro zabavu,pro zabavu je tu milion dalsich stranek kde nevydelas ani korunu..... Ze je to jejich vule a posilaj ti jen tak penize je nesmysl...oni ti posilaj penize za sluzby ktere jsi zakaznikum poskytl....pokud by jsi nevydelal nic ...tak ti taky nic neposlou.
Je to presne tak, jako s tim prikladem o najemni smlouve.....ty zaplatis najem a ten ktery ty penize dostane zaplati dane.
Odpovědět
#18
OldShatterhand Napsal(a):Ale nájemní smlouva je něco jako poušál, každý měsíc využívám stejný prostor za stejný peníz, kdežto platba za chat je pokaždé jiná, někdy nemusím dělat vůbec, proto by se podle mě měla vystavovat faktura za konkrétní provedenou práci. Máš pravdu, že by bylo divné, kdyby jim tohle procházelo a neměli to v pořádku, spíš si myslím, že chaty neřeší, jestli vysílající daně platí nebo ne. Oni si to za sebe pořeší, odvedou daně, pošlou peníze a tím to pro ně končí.
tak s tou najemni sml. to asi nebyl spravny priklad, ale proste mas ve svem profilu detailni vyuctovani ve el. podobe, ta castka, ktera ti nalezi je na zaklade smluvniho vztahu, ktery je taktez v el. podobe
Odpovědět
#19
Ale jo, samozřejmě že je všude přesný přehled toho, kolik jsem na té stránce strávil času, o tom se nebavím, jde o to, že jsem nevystavil žádný doklad se svým daňovým a identifikačním číslem, takže mi ty peníze v podstatě strkají na černo do kapsy. Pokud by existovala rámcová smlouva, jak jsi psal, tak by měli tahle čísla vyžadovat alespoň při první registraci nebo při uzavírání takové smlouvy.
Odpovědět
#20
Oldshat...Na to aby ti poslali peníze jim stačí tvé jméno,adresa a bank.účet..Ani u nás nemusíš vystavovat doklady s Ičo.U každého chatu máš jasně napsáno,že za zdanění svého příjmu zodpovídáš sám a smlouvu potvrzuješ svou registrací...Asi si to jen nepřekládáš nebo neumîš dobře jazyk.To že někde chtěj ičo je pro ulehčení spolupráce s finančákem,který je asi víc prudí.Ale F.U. bohatě stači tvoje jméno a adresa..Tvoje argumentace je podle mě jen tvým přáním, jak by to mělo být podle nějakých laických představ.Podle mě jsi v životě s žádným daňařem nemluvil,jelikož nemáš ani základní znalosti co má obyč.účetní.Každopádně jednou je asi na finančáku svými argumenty pobavíš,ale smát se asi nebude nikdo..
Odpovědět
#21
jedna posl. pozitivni zprava je to, ze do budoucna historicky "nejlepsi" ministr financi "uplatneni vydaju pausalem" rusit nebude, ale spatna (pro nekoho), ze do DPH spadnou i ti jejichz prijem bude 3/4 mil Kč (dosud 1. mil) /rok.
Odpovědět
#22
Janaxxx Napsal(a):jedna posl. pozitivni zprava je to, ze do budoucna historicky "nejlepsi" ministr financi "uplatneni vydaju pausalem" rusit nebude, ale spatna (pro nekoho), ze do DPH spadnou i ti jejichz prijem bude 3/4 mil Kč (dosud 1. mil) /rok.
Oni to nakonec těm OSVČ tak znepříjemní, že se na to lidi vyprdnou, budou na úřadě práce, hrát si na sociální chudinky, makat na černo a čekat, že na ně nikdo nepřijde. Určitě jich plno bude mít štěstí, protože je nestačí zkontrolovat, ty méně šťastní to doplatí za všechny, protože penále jsou pak u všeho docela dost šílené a nemáš nikde odvolání...Každopádně celej stát zase všichni vydřou z peněz a zase nebude na mateřský, na důchody, na porodný, na nic. To co nestačí rozkrást ti nahoře. rozkradou ti dole, co makaj na černo.

Už vidím, jak si nějaký OSVČ s učňákem dělá samo DPH. Zbohatnou na tom účetní a daňaři, jako vždy...
Odpovědět
#23
Cicmunda Napsal(a):
Janaxxx Napsal(a):jedna posl. pozitivni zprava je to, ze do budoucna historicky "nejlepsi" ministr financi "uplatneni vydaju pausalem" rusit nebude, ale spatna (pro nekoho), ze do DPH spadnou i ti jejichz prijem bude 3/4 mil Kč (dosud 1. mil) /rok.
Oni to nakonec těm OSVČ tak znepříjemní, že se na to lidi vyprdnou, budou na úřadě práce, hrát si na sociální chudinky, makat na černo a čekat, že na ně nikdo nepřijde. Určitě jich plno bude mít štěstí, protože je nestačí zkontrolovat, ty méně šťastní to doplatí za všechny, protože penále jsou pak u všeho docela dost šílené a nemáš nikde odvolání...Každopádně celej stát zase všichni vydřou z peněz a zase nebude na mateřský, na důchody, na porodný, na nic. To co nestačí rozkrást ti nahoře. rozkradou ti dole, co makaj na černo.

Už vidím, jak si nějaký OSVČ s učňákem dělá samo DPH. Zbohatnou na tom účetní a daňaři, jako vždy...

jj, oni si mysli, ze kdyz zvednou dane, ze vyberou vice, ale leda tak h....lidi bud budou mene nakupovat nebo rovnou podvadet. Ale to tomu brylatymu chytrakovi nedochazi...rika se, ze lepsi je vybrat tri desetniky nez jeden dvacetnik
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)