Recenze webových kamer
#1
Snad nejpoužívanější kamery při práci modelek z domu jsou tzv. webové kamery, které jsou nejlevnější možnou variantou pro kvalitní obraz.

Ale pozor, jak které webkamery poskytují dostatečně kvalitní obraz pro práci a proto zde můžete psát své názory na různé značky webkamer.

Snad nejznámější webkamery jsou od značky "LOGITECH", máte zkušenosti s touto značkou?
Odpovědět
#2
Já mám zkušenost s webovou kamerou Logitech QickCam 5000 Pro, která je k dostání zhruba za 1500,- ve většině obchodech s výpočetní technikou.

Používala jsem ji jen občas, když jsem se chtěla na chvilec zapnout z domu. Obraz je na webkameru dobrý ale pouze s dobrým osvětlením a mohu jen doporučit použít přídavnou lampičku, kterou namíříte přímo do čočky kamery a uvidíte, že obraz bude o mnoho lepší.

Tato webka má i zoom ale pouze digitální což znamená, že přiblížením se sníží kvalita obrazu.

Zajímalo by mě jestli někdo nemá zkušenost s webkama "Logitech Sphere" a nebo "Logitech QuickCam 9000", protože se o nich říká, že jsou velice kvalitní!

Díky za odpověď.
Odpovědět
#3
V mem studiu maji taky sony evi a je opravdu znat rozdil,zkousela jsem to doma na digital jvc ale rozdil byl tak znat, membri si stezovaly ze mam spatne video,takze jsem si tu Sony Evi koupila i domu.Sef me ji sehnal levneji pouzitou a tech 10tis se me jeste ten mesic vratilo,takze pro holky co chteji velky vydelky nad 50mesicne je to vyhra.Takova investice se Vam vzdycky vrati.Taky kdyz vidite ve studiu webky nebo monitory a ne lcd displaye,tak berte nohy na ramena,je skoda se nekde mesic kroutit za 10,15 tis kdyz v dobrem studiu mivaji 2x tolik a za polovinu casu.Ja toho fakt prosla hodne a uz bych studio nemenila.
Odpovědět
#4
Ahojky Nikole,
taky jsem prošla docela dost studií a myslím, že poměr studií, kde jsou sony evi a kde používají třeba sony hi8 je tak 50 na 50. Rozdíl v obraze a zoomu samozřejmě je ale myslím že zase tak hrozný, že by modelka nevydělala protože nemá sony evi to určitě není a co se týče monitorů už vůbec ne protože ten na výdělek nemá žádný vliv a myslím, že to je spíše takový psychický efekt, protože lcd monitory samozřejmě vypadají lépe a moderněji.

Můj názor je, že hezká modelka si vydělá stejně jak na sony evi s lcd monitorem tak na sony hi8 s klasickým monitorem ale pozor nemluvím ted o klasických webkamerách, které už by opravdu ve studiích v dnešní době neměli co dělat a tady už bych se opravdu bála o nižší výdělek způsobený nekvalitním obrazem. A dokonce to mám vyzkoušené, protože jsem přecházela a to ze sony evi na sony hi8 a pracovala jsem stále na stejném serveru a výdělek zůstal stejný.

Jaký názor mají ostatní modelky?
Odpovědět
#5
ahojky Smile
Tak já pracuji přes tři roky na chatu z domu a první 2 roky jsem měla logitech Sphere..
byla jsem sní spokojená ale myslím si že to nebylo uplně ono..a ted pracuji s Logitech Quick cam pro 9000...poprvé když jsem jí zapla tak jsem si říkala hrůza,zkoušeli jsme vše možné a nokonec jsem maximálně spokojena..obraz je nádherný..i klienti mi to opravdu pochválily tak jsem ráda Smilevždy když se jdu logovat tak si musím dát na lustr deštníkSmilezářivky mám ty nejsilnější 3krát 130wat otočené uplně do rohu a ten deštník proto aby na mě nepadali stíny..stála asi 2350kč určitě doporučuji ale musíte přijít na to jak pokoj správně osvětlit..vždy musím mít dole žaluzie a nesmí proniknout do pokoje ani trocha světla z venku..tak se mějte krásně forum je bezva narazila jsem na něho nedávno.pa Smile
Odpovědět
#6
Já to chasey ale myslela z mé strany jako modelky,na široké Lcd poskládáš vice oken,je to přehlednější,nebolí tě tolik oči.A obraz je rozdílnej jako normál telka a plasma.Není to nijak závratná investice,plno dívek má Lcd a sony evi i doma.Určitě je lepší si práci usnadnit a mít vetši možnost výdělku.S normál kamerou jsem tolik nedělala a vetšina klientu si sama všimla,že mám lepši obraz :-)
Odpovědět
#7
ahojky tak jak tady čtu tak hodně holek používá webkamerky logitech,já taky používám jak jste tady psali tu logitech pro 9000..akorát jsem stále taky bojovala s osvětlením,vyčetla jsem že používáte deštníky na lustr ,trochu to pomohlo..ale nakonec jsem vyčetla v jednom forum že nějaké studia používají kameru mini dv,je i s ovladačem tak jsem si ju koupila a po bojování světlem nakonec dobrý..ale myslím si že asi nejlepší by byla stejně tá profesionální sony evi ale tá stojí nová 30000,tá mini dv sony stála 12000,nakonec jsem za nu i ráda..
Odpovědět
#8
*
Odpovědět
#9
Ahojky tak já pracovala s oběma,mě víc seděla tá Loditech QuickCAm 9000,je malinka připneš ji třeba na obrazovku,přišlo mi že je i jednoduší na ovládání...
Odpovědět
#10
claudinka : a i co se týká kvality obrazu, tak jsi byla spokojená více s tou 9000 ? -)
Odpovědět
#11
jojo řekla bych že i kvalita obrazu byla lepší u te pro9000...a co ty máš za kameru?ale abych pravdu řekla tak pořád bojuji s osvětlením kdyby někdo věděl o nějakych dobrých zářivkám nebo speciálních lampách tak písněte...
Odpovědět
#12
*
Odpovědět
#13
SandritaTonguerosím poradíš mi?Stačí pro vysílání v začátcích normál webka bo pro 9000?...Uvažovala sem o vysílání jen na pár měsíců,takže nevím.(
Odpovědět
#14
*
Odpovědět
#15
SandritaBig Griněkuju,člověk nikdy neví,který webky sou vhodný,ale spíš bych chtěla ty němce,na free si nejsem moc jistá.)
Odpovědět
#16
Ahoj

chtěla bych se vás zeptat, nemáte někdo zkušenosti s webkamerkou Philips SPC1300NC? Mám možnost ji získat za rozumnou cenu a podle parametrů vypadá slušně. Chtěla bych to zkusit s chatama z domova a špičková sony evi je pro moji peněženku momentálně hodně drahá :-(((((
Odpovědět
#17
Ahoj

jestli chcete videt jak snímají jednotlivé kamerky, tak se podívejte na youtube.com, tam mají různá videa :-))
Odpovědět
#18
ahoj holky, prosím o radu... Mám zájem o koupi Logitech QuickCam 9000, ale nikde není psané, jestli se dá ta webka nějak ručně zoomovat.... Co si budem vykládat, důkladný zoom je celkem potřeba, že? :-D případně jak se ten zoom dělá? Díkec Wink
Odpovědět
#19
Jana Napsal(a):ahoj holky, prosím o radu... Mám zájem o koupi Logitech QuickCam 9000, ale nikde není psané, jestli se dá ta webka nějak ručně zoomovat.... Co si budem vykládat, důkladný zoom je celkem potřeba, že? :-D případně jak se ten zoom dělá? Díkec Wink
kup si Sony Evi a muzes zoomovat na dalkovem ovladaci.Je sice drazsi ale kvalitni
Odpovědět
#20
Já mám analogovou video camcorder s autofocusem a ovládačem. Mám v počítači tv kartu ( hauppauge win-tv) .
Technicky a kvalitou je stejně dobrá jako sony evi jen stim rozdílem že neumí pan a tilt. A stojí jen asi 1/20 z toho co stojí sony evi.
Takže doporučuju......super kvalita za nízkou cenu Smile)
Odpovědět
#21
*
Odpovědět
#22
Ahoj holky, shánim kvalitní kameru do 3000,- s ovladačem a zoomem, prosím o nějaké tipySmile hlavně aby měla ten dálkový ovladač, zdá se mi to docela praktický a zoom je samozřejmě nutnostíSmile taky mi byla doporučena ta sony evi, bohužel s live chatem začínam a nemůžu do toho teď tolik investovat..
Odpovědět
#23
Ahoj,
chtela jsem se zeptat jestli by jste mi nemohli doporucit nejakou kameru.
Chtela bych s tim zacit,a samozrejme bych potrebovala prozatim jednu z tech levnejsich kamer.
Predem diky za rady :-)
Odpovědět
#24
Holky nemáte zkušenost a kamerkou od Logitechu Logitech HD Pro Webcam C910? Měla by být full HD, mám sice Sony Evi, ale nejsem úplně spokojená, v náhledu mám krásný obraz, ale jakmile jsem na chatu, je to rozmazané :-( zkoušela jsme kde co a nevím co s tím. l
Odpovědět
#25
Cinnamon Napsal(a):Holky nemáte zkušenost a kamerkou od Logitechu Logitech HD Pro Webcam C910? Měla by být full HD, mám sice Sony Evi, ale nejsem úplně spokojená, v náhledu mám krásný obraz, ale jakmile jsem na chatu, je to rozmazané :-( zkoušela jsme kde co a nevím co s tím. l
zkusenost mam s Logitech9000 Pro (myslim ze je to predchudkyne)..a je vyborna v kombinaci s dennim svetlem perfektni, umi si poradit i se serema spatnym umelym osvetlenim, ale pak hur zaostruje pokud se postava hybe

zkontroluj si nastaveni camsplitu -pokud pouzivas
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)