Systém hodnocení studií
#1
Napište zde podle jakých kriterií si vybíráte studio, ve kterém chcete pracovat. Plánujeme vytvoření žebříčku všech studií v ČR a SK podle vašich názorů a hodnocení!
Odpovědět
#2
Všeobecná kritéria k výběru vhodného studia:

1. První kritérium, podle kterého si dívky vybírají studio je lokalita. V některých lokalitách je studií jen pár ale někde jich je zase až moc ale aspoň je z čeho vybírat. Z ohlasů, které jsme dostaly právě od vás modelek jsme zjistili, že preferujete studia v centru města s velice dobrou dostupnosti. Studio by nemělo být příliš vzdáleno od bydliště ale taky né příliš blízko, protože většina dívek chce určito diskrétnost.

2. První dojem - vždy dejte na první dojem, ať je to komunikace přes telefon nebo osobní schůzka. Důležité je s kým jednáte určitě si vyberte studio, kde s vámi jedná přijemná mladá slečna než studio, kde si vás prohlíží muž přemýšlící jak vás svede, věřte mi není to dobrý pocit.

3. Vybavení studia - když příjdete na schůzku do studia, dobře se dívejte jak je zařízeno. V dnešní době je standardem dobré osvětlení a polo profesionální kamery. Při práci je vybavení velice důležité z hlediska kvality videa.

4. Hygiena - v této práci velice důležitá věc. Mnoho dívek na hygienu nebere ohled ale radím nepodceňovat. Studio musí být udržované a čisté. Při osobní schůzce poznáte na první pohled, kde se dbá na čistotu.

5. Smlouva - nikdy nepodepisujte smlouvu, kterou jste si minimálně 2x nepřečetla. Ve smlouvě by neměli být žádné vysoké sankce za nedodržení počtu odpracovaný směn a podobně.

6. Kolektiv - dívejte se jak ostatní dívky spolu vychází a taky jak všichni vychází s manažerem nebo s majitelem studia. Určitě nechcete pracovat v kolektivu uhádaných modelek.

7. Livechaty - začátečnice v tomto oboru určitě nepozná, na kterém chatu vyděláte a na kterém ne, proto radím zkusit všechny, které studio nabízí a vybrat si ten nejlepší. Nikdy nesuďte po první směně, zkoušejte více směn v ruzné hodiny a dny.
Odpovědět
#3
Dobrý den, moc díky za informace. Už dlouho jsem o této práci přemýšlela a konečně jsem se rozhodla to zkusit. Domluvila jsem si několik schůzek v různých studiích v Praze, budu si všímat věcí o kterých jste mluvila, tak snad vyberu to nejlepší studioSmile
Odpovědět
#4
Tak to jsem moc ráda, že moje rady jsou užitečné, kdyby jsi potřebovala ještě s něčím poradit, klidně sem napiš tvůj dotaz a já moc ráda odpovím.

Zatím pa
Odpovědět
#5
Ahoj chacey!
Tohle fórum je skvělé! Jediné seriózní, které jsem na netu našla.
Hodně mi tvé rady pomohly. A celkově tvé zkušenosti a postřehy, které jsi do fóra vepsala. Wink
Já předevčírem podepsala smlouvu s jednou společností. S live chatem zatím žádné zkušenosti nemám, jen co mi vykládala kamarádky, které tohle dělali nebo dělají. Myslím, že mě to bude bavit.
Akorát co se mi moc nezdá, že ta společnost tam nemá sprchy, jen WC a holky nemají každé místnost pro sebe, ale je to třebas jedna místnost, větší, oddělená závěsy. Ale zase ta společnost má výhody jiné, které nemá jiné .. říkejme teda studio, to bude asi výstižnější.
Snad to přežiji, ty závěsy.. holky zatím taky ještě neznám, chtěla sem už příští týden začít první směnu (dobu si určuji já sama), ale dostala jsem angínu, tak si místo toho jdu zítra k doktorce pro léky. :/

Líbí se mi, jak jsi tuhle práci popsala, jak se k ní stavíš.. Smile Konečně někdo, kdo tuhle práci neodsuzuje, ba naopak a vypadá inteligentně. Wink
Odpovědět
#6
Ahojky, moc ti děkuji za pochvalu. Jsem velice ráda, že jsou informace užitečné.

V novém studiu držím palečky, já osobně bych nepracovala nikde, kde není sprcha a nebo soukromí v uzavřeném pokoji, kde pracuji sama. Uvidíš jak ti to bude vyhovovat někomu to sedne někomu zase ne, jsme lidi a každej z nás je jiný. Jmenovat studio nemusíš ale klidně můžeš napsat i jiné informace například jestli máš paušál nebo pracuješ s % provizí atd.

Jakmile se zapracuješ, napiš prosím čerstvé zkušenosti.

Díky, Chacey
Odpovědět
#7
ahoj holky, já už pracuji na chatu přes 5 let.. prošla jsem celkem 4 chaty.. Nyní jsem moc spokojená akorát vyvracuji tvrzení že bez sprch a oddělených pokojů bych nepracovala... na většina chatů co jsem prošla sprchy neměli a přijde mi to celkem logické pokud jsou studia v kancelářích ..navíc na tuhle práci mám živnost jsem tam skoro denně a jak čistá přijdu tak i čistá odcházím Smile a k tomu nutně sprchu nepotřebuji. Studio co mělo sprchu bylo situované v bytě což mi teprve přijde neprofesionální.. oddělené pokoje jsou samozřejmě lepší ale co mi to tehdá bylo platné když studio vypadalo luxusně ale pokuty jako blázen (pozdní příchod 3 tis pokuta, přetáhnutý break 500 pokutam při ukončení jsem nebyla vyplacena) a stejně jsem byla upozorněna ať nejsem moc hlasitá že pod námi jsou obyvatelé..
Já se svou zkušeností došla k závěru že luxusně vybavené studio = super- Tak to ani náhodou. Nejlepší byli přátelští majitelé, kteří moc pokuty neřešili a chovali se k nám kamarádsky. To je má osobní zkušenot. Tak ať se daří Smile
Odpovědět
#8
Ahojky Kami, moc ti děkujeme za tvoji zkušenost, určitě se bude hodit budoucím modelkám co stále o této práci přemýšlí při výběru vhodného studia.

Jak všichni víme jsme lidi a každý z nás je originál, takže se vůbec nedivím, že ti vyhovuje něco jiného než třeba mě. V našem studiu sprchu používá většina modelek. Jelikož jsem v blízkém spojení s majiteli a techniky studia, ve kterém pracuji tak vím, že modelky které přijdou na prohlídku studia nejvíce zajímá soukromí a to zda jsou pokoje oddělené nebo v jedné místnosti přepažené pouze závěsi.

Jak jsi zmínila "jak čistá do studia tak i čistá ze studia" v tom bohužel s tebou souhlasit nemohu, protože čím dál tím více modelek používá různé olejíčky či dokonce bílé krémy a stejně tak je to i v mém případě.

Co se týče pokut je to otřes také jsem to zažila sice ne až tak dramaticky ale za každý pozdní příchod modelky dostávali snížení platu o 1000kč. V případě, že se modelka vůbec nedostavila na domluvenou směnu bez omluvy či lékařského potvrzení dostala pokutu 2500kč.

Rozhodně doporučuji vybrat si studio s přátelskou atmosférou pokud možno bez pokutového systému a rozhodně ne v bytě jak již Kami říkala!

Budu se těšit na tvoje další příspěvkySmile
Odpovědět
#9
Ahoj holky, chtěla bych se vás ještě zeptat, jak je to u vás, ve studiu kde pracujete, kdo za vás platí daň, sociální a zdravotní? Plátíte si vše sami, nebo jak to máte? A nevíte jak to je u člověka, který je a nebo naopak není přihlášený na úřádě práce?
Odpovědět
#10
Ahojky,
správná otázka, na kterou ti většinou ve studiu záměrně neodpoví. Peníze, které dostaneš na výplatě nejsou zdaněny, protože studia si daní pouze jejich zisk. Takže je na každé modelce aby po daňovém období přiznala svůj výdělek, který samozřejmě můžeš ponížit náklady spojenými s prací, pokud tyto náklady nemáš tak se ti výdělek poníží paušálem. Nemusíš se vůbec bát nějaké závratně částky uvedu ti příklad já jsem danila v roce 2006 400tis a platila jsem daň z této částky 13tis, takže jak říkám není to nic co by tě mělo odradit od této práce.

Co se týče placení sociálního a zdravotního pojištění je to opět jen a jen na tobě. Stačí si zajít na svoji pojišťovnu a domluvit se, že bys chtěla být samoplátce. Každý měsíc ti dojde domů složenka, kterou zaplatíš.

Ohledně pracovního úřadu, když jsem začínala nebyla jsem na pracáku registrovaná takže s tím nemám až takové zkušenosti ale myslím, že už to že jsi podepsala s někým smlouvu na základě které budeš vydělávat ta si myslím, že bude lepší když se odhlásíš!

Snad ti moje rady budou užitečnéSmile
Odpovědět
#11
Ahoj, určitě souhlasím, že je důležitá čistota ve studiu a kolektiv dívek. Prošla jsem hodně studií a podle mě je nejdůležitější profesionalita a také délka působení studia. Byla jsem i v novém krásném studiu, plném milých přátelských dívek a milých mladých trendy šéfů v nejdražších oblecích, co jsem kdy viděla, ale první vyplácení bylo o 10 dní později a když jsem měla dostat další výplatu, tak jsem byla vyhozena. Později jsem i zjistila, že studio oficiálně neexistuje a proto jsem nedostala ani žádnou smlouvu... Určitě se ptejte ostatních dívek a nedejte jen názor jedné modelky, každá může někdy udělat problém a pak za to dostat pokutu. Ptejte se zejména na vyplácení výplat, zda jsou včas a pravidelně, zda jsou možné zálohy a podobně. Solárko a milý šéfík co uvaří kafčo je sice fajn, ale když pak místo výplaty dostanete padáka, tak to už moc fajn neni. Zdravím Nikol
Odpovědět
#12
Rozhodně si vybírám podle:
dostupnosti - blízko centra,či ve stejném městě,kde bydlím
možnosti volit si směny dle sebe
přístupu toho,kdo mě ve studiu přijímá,s kým hovořím atd.
chování ostatních modelek (někde vládne rivalita,pomluvy a naschvály)
čistota studia
jednání a lidský přístup
podle toho,jak motivují modelky,co nabízí atd.Smile
Odpovědět
#13
Jěšté jsem se chtéla zeptat,když pišete o téch studií kontrolujete,zda existuji?V téch recenzích máte dost agentur,co oficiálné vůbec neexistuji.Mé osobné z jednoho napsali,že v rejstřiku nejsou,jinou firmu nemaji a jako agenturu je taky nenajdu.Smlouvy nedávaji.Ale to je přece divné,když existuji roky.Je pravda,že plno studií má tŕeba 5x webovky a každé jiné ale maji smlouvy s existujicí reálnou firmou v rejstříku. Myslím,že je vhodné studia i navštivit a ověřit to,aby nám to skutečné pomohlo!
Odpovědět
#14
Studia, která jsou uvedena v recenzi jsou uváděna podle internetových stránek a podle názvu jejich agentury.

Většina studií v ČR a SK nepoužívá na svých webovým stránkách název své či jiné firmy ale vystupují jen pod agentůrním názvem avšak každé studio musí být napojeno na firmu registrovanou v obchodním rejstříku z důvodů daňení svých příjmů a proto pokud Vám studio řekne, že firmu nemají a nevyžadují ani podepsání smlouvy tak defakto pracujete na černo a samozřejmě nelegálně.

Z hlediska bezpečnosti nedoporučuji spolupracovat s takovými studii, protože samozřejmě hrozí riziko, že Vám ani nevyplatí peníze. Před navázáním spolupráce se přesvěčte, že se jedná o firmu registrovanou v obchodním rejstříku a taky, že podepíšete tzv. uměleckou smlouvu.

Při výběru studia buďte velice důkladné, ptejte se i na běžné věci, pokud Vám některé informace nebudou chtít prozradit jako informace o jejich firmě a podobně už to je podezřelé a nemá cenu navazovat spolupráci.

Profesionální studia nemají žádný důvod Vám zatajovat jakékoliv informace týkající se jejich firmy a smlouvy, kterou Vám dají k podepsaní. Když jsem nastupovala do studia, ve kterém pracuji i dnes smlouvu jsem měla možnost vzít si domů a v klidu se rozhodnout.
Odpovědět
#15
Já vám nevím holky, já smlouvu podepsala sice nedávno a ještě jsem v práci nebyla (Vánoce, navíc už jsem třetí týden nemocná..) jsem domluvená se šéfem, že nastoupím až příští rok, ale.. myslím si, že co se týče rivality ze strany dívek, tak ta je všude. Alespoň já mám ten pocit. A obzvláť v téhle branži, podle toho si člověka asi zaměstnání vybírat nemůže. Proti naschválům se ještě dá nějak bojovat, chcete-li.. ano, třeba si najít jinou studio, ale proti pomluvám? Těžko. Ty jsou opravdu všude a v tomhle typu zaměstnání, jak už jsem psala.. myslím že byly, jsou a budou. Undecided
Odpovědět
#16
Je vždy zajimavé sledovat jak si modelky mezi sebou vyměnujou zkušenosti, ale ve finále by to mělo být úplně jina. Slešny by chtěly studia které by mělo min. 10 samostatných pokoju, chtěly by sprchy, chtěly by velkou vybavenou kuchyn, chtěly by kamery Sony Evi a LCD monitory. Ale spiš by měli začít uvažovat jestli práce na live video chatu je o špičkovém vybavení a luxusních prostorách nebo je tato práce vyloženě závisla na samoslatných modelkách jak se k práci staví a jak často do práce chodí. Většina modelek by chtěly mít statisíce ale ve finále pak příjdou 1 měsíčně. Pro koho se pak ma studio luxusně vybavovat? A za druhé pokud je slečná šikovna vždy si vyděla at je to tak nebo jinak ale pokud ji to nejde vždy bude hledat chybu ve studiu a nikdy ne sama na sobě.Studio Vám uajísti vybavení a prostory ale zákazniky si musí každa slečna získat sama. Některé si mysli že si jen na postel lehnou a zákaznici se budou jen sypat, ale tak to bohužel není. každa slečna si musí uvědomit, že na síti s ní vysíla minimálně 50 modelek takže se musí snažit, usmívat a byt příjemná aby si ji zákazník všiml a ne jen ležet, neusmívat se a myslet si že všichni tam budou skakat sami. A pak když jim to nejde tak to svádi na studio a hledají chyby vude kolem sebe a místo toho by měli hledát chybu v sobě a snažit se ji najít. Jen tak se stanou úspěšné. Hezký den
Odpovědět
#17
Ahojky Kamile,
nevím jestli jsi přímo majitel studia nebo jen objektivní návštěvník. V některých názorech jako například, že modelka si musí uvědomit že pro dobrý výdělek musí něco udělat a snažit se získat klientelu s tebou musím souhlasit.

Ale taky říkáš, že na technice nezáleží, že když je holka pěkná a šikovná tak vydělá všude jenže tohle je velká blbost. Jdi se podívat na stránku s modelkama a určitě narazíš na modelku s tmavým obrazem, bez optického zoomu a možnosti otáčení do stran jedoucí na slabém pc s trhaným obrazem díky pomalému internetu a na druhou stranu určitě narazíš na profesionální studio s otočnou profesionální kamerou sony evi nebo dejme tomu kamerou sony hi8 ale s kvalitním osvětlením, rychlým počítačem i internetem a myslím, že rozhodně poznáš rozdíl.

Můj typ je, že na privát pujdeš s dívkou z profesionálního studia!!!
Odpovědět
#18
POZNÁMKA PRO MAJITELE STUDIÍ:
Pokud nechcete mít uvedenou reklamu/recenzi na tomto fóru, kontaktujte nás na info@livechaty.cz
V opačném případě nás kontaktujte taktéž, nebo si recenzi napište a vložte sami přímo v příslušné rubrice.
Odpovědět
#19
ahoj, tak určitě každý host dá přednost kvalitní kameře,dobrým světlům,některé servery vás dokonce upozorňují na nedostatky.Podle myho je to jedno jen neplaticím klientum nebo těm nejchudčím,co mají 10dolaru na měsic.Někde je vidět,že je tam hodně lidi z domova a jejich vydělky asi nejsou nic moc,když jsou 3hodiny na freečku,hnusnej obraz,pomaly,tmavy jak z nějakyho doupěte.Nechápu, proč to ty zoufalci takhle provozujou.Myslim si,že každy lepši studio jim da takový zázemí,aby penize dělali.Ja délám rok ve studiu a nemám výdělek pod 40tis. Tyhle špatný modelky s webkama a tmavým obrazem lákaji akorát na nízkou cenu a pak to klienti zkouší ať snížíme cenu taky.Vždycky jím říkáme ,mají obraz jako my,kvalitu a rychlost,vypadaji jako my?Ne,tak ja za ty drobný dělat nebudeme...A klientelu mame všechny a není tu holka co by nebrala aspoň 20tis.Takže si podle mě modelka musí vybrat.jestli chce dělat penize nebo jestli se jen potřebuje někde ukazovat ,protože si jí jinak chlapi nevšimají.
Odpovědět
#20
Ja s touhle praci zacinam a hledam opravdu jen solidni studio ktere nabizi nejlepsi podminky.A tak jsem vydela reklamu od studia z brna ze mohu pracovat i z domova.Na prihlaseni jsem cekala asi 10 dni a pak kdyz uz jsem mela schuzku na skype na test tak jsem cekala asi 5 hodin a ve finale kdyz uz bylo po testu nikdo me nic nevysvetlil a rekly me tak zitra.Ted tu ceka dalsi modelka me bylo receno tak jsem koukala jak blazen nechat me cekat tak dlouho a pak cau.Dost osklive chovani a nemaj to vubec z organizovany jak mam vubec vert ze me pak zaslou penize.Uz jsem okamzite ztratila zajem s nima pracovat.
Odpovědět
#21
Já bych nejradši dělala doma,ale nemůžu zatím.Tak ted dělám ve studiu.Je tam čisto a všechno ok.Prošla sem pár studií a bylo mě fakt na blití jakou tam maj špínu atd.když nemám kolem sebe čisto a pěkné prostředí a klid,tak se mě blbě pracuje.Sprcha by měla být samozřejmostí.Wink
Odpovědět
#22
včera jsem psala na livechatmodels a musím je pochválit,dneska dopoledne už jsem od nich měla odpověď
Odpovědět
#23
ahojky, taky se chystam na tuto "praci" v Brne, ale nevim kam jit...nema nekdo z vas nejake zkusenosti z Brna?A zvladaji se bez problemu ty 6-ti hodinove smeny...?na "hrani" me to prijde dostSmile
diky moc a at se vam to tu jeste rozjedeWink
Odpovědět
#24
6-tihodinové směny mi přijdou napohodu.... 8-mihodinová je taktak.... ale i tom jsem zvládala více či méně bez problému.... ovšem ke konci člověk už nevypadá moc fresh.... bohužel v některých případech jsem už zažila i 12 nebo 16.... a to už je fakt záhul.... alespoň tedy pro mně, už jsem holt starší slečna a musím více odpočívat a rozmazlovat se Smile))

Ale znám pár šílených modelek, které jsou schopny pracovat snad od rána do večera, nechápu, kde na to berou tu energii.
Odpovědět
#25
Ahojky holky,
bohužel z Brna zkušenosti nemám ale je tam dost kvalitních studií (LipsTick, Missynet, LiveCzechModels a další) určitě si vybereš a budeš spokojená.

Co se týká směn tak pro mě ideální je 6ti hodinovka i když občas si dám i 12ku ale to už je dost náročný ještě když dělám na freechatech a musím komunikovat, to ale do sebe liju semtex nebo redbullSmile
Odpovědět


Přejít na fórum:


Uživatel(é) prohlížející tohle téma:
1 host(ů)