Fóra Livechaty.cz
Brigáda přes internet - Verze k tisku

+- Fóra Livechaty.cz (https://livechaty.cz)
+-- Fórum: Live video chat studia, livechaty a videochaty v ČR a SR (https://livechaty.cz/Forum-Live-video-chat-studia-livechaty-a-videochaty-v-%C4%8CR-a-SR)
+--- Fórum: O práci na livechatu (https://livechaty.cz/Forum-O-pr%C3%A1ci-na-livechatu)
+--- Téma: Brigáda přes internet (/Thread-Brig%C3%A1da-p%C5%99es-internet)

Stran: 1 2 3 4 5


Brigáda přes internet - chacey - 2008-11-27

A tak to všechno začalo. Hledala jsem obyčejnou brigádu jako přivýdělek ke své práci servírky. Do vyhledavače jsem napsala "brigada pres internet", protože internet jsem měla doma a přišlo mi to docela pohodlný vydělávat u počítačeSmile Když jsem uviděla v nadpisu inzerátu "Vysoké výdělky přes internet" hned jsem na něj klikla a samozřejmě se jednalo o inzerát na práci na livechatu.

Dlouho jsem svoje rozhodnutí zvažovala ale nakonec jsem se rozhodla a do dnešního dne nelituji. Začátky byly těžké ale to je v každé nové práci. Kolektiv modelek mě přijal si myslím velice dobře, dokonce společně občas chodíme na kafčo si podrbatSmile Práce na livechatu mě maximálně naplňovala, byla to zábava komunikovat v cizím jazyce s muži ze zahraničí. Když to přeženu je to seznamka s muži, se kterými se nikdy nesetkáte a přitom všem jste za to ještě placená a to né zrovna špatně.

Jak jste se vy dostala k práci internetové modelky?


Brigáda přes internet - Misicka - 2008-12-15

Kazdy pribeh je necim zajimavy. Rada Vam povim jak jsem dostala k livechatu ja. Bylo mi 18let a jako kazda holka jsem se chtela pekne oblikat a chodit si na kaficka s kamaradkama, ale to vite chozeni do skoly placene bohuzel neni, takze jsem potrebovala nejakou brigadicku.

Zacala jsem pri skole delat hostesku to byla snad jedina prace o ktere jsem vedela a diky znamemu jsem ji mela i docela dobre placenou, ale stat 8hodin hodin na miste a premlouat lidi aby si koupili co predvadite me moc nebavilo. Do skoly jsem chodila kazdy den a proto jsem mohla pracovat jen o vikendu. Kamaradka mi povedela o praci na chatu a rekla mi jak dobre je to placene, tak jsem si rekla ze to taky zkusim. Ze zacatku jsem byla dost stydiva ale za par dni uz me ta prace bavila a prislo mi skvele ze za valeni se v posteli a povidani s klientama vydlevam takove penize. Za prvni mesic prace na chatu jsem si koupila sve prvni auto. Byla jsem moc stastna ze jsem tu praci zkusila. Preji vsem hodne uspechu a kdo na chatu jeste nepracuje, nemejte z toho strach. Tongue


Brigáda přes internet - Kačík - 2008-12-28

Já se dostala k livechatu náhodou,dříve jsem pracovala po marketech, prostě jsem se jako studentka snažila si přivydělat,bylo to velice náročné.Měla jsem jednu kamarádku,která pořád říkala,že pracuje přez internet.Byla dosti stydlivá a trvalo mi několik měsíců,než mi řekla, co skutečně dělá.Ani ne za měsíc jsem to zkusila poprvé - tehdy studio v bytě,bez zástěn,bez soukromí, v malé místnosti nacpáno 5 počítačů a dívky jedna vedle druhé,prostě šílené,ale zkusila jsem to.Pracovala jsem 16ky a nakonec nedostala ani korunu,ale jako první zkušenost to byla " k nezaplacení".Poté jsem už hledala "jen" nabídky na livechat, zanedlouho jsem pracovala ve studiu,kde jsem vydržela cca 2 roky, a poté jsem to zkusila zase jinde,za svou "chatovou" kariéru mám za sebou celkem 4 studia,2 chaty z domova a už nyní přemýšlím,jak si přivydělat k mateřské...SmileSmileSmileSmile


Brigáda přes internet - Sara - 2009-02-17

Já už si to vyhlídla v 17 a dychtivě čekala na narozeniny:-) Ono vás to přestane bavit pracovat v tovarnách, v supermarketech, telemarketingu, dělat výzkumy, asistentky finančním poradců a jiným vydřiduchům atd....od 15 jsem si musela na sebe vydělávat sama a díkybohu na tuto práci:-) dělám ji od 18 již 4 roky a za tak krátký čas si vydělat tak báječné peníze je k nezaplacení, vím o čem mluvímWink


Brigáda přes internet - Bybe - 2009-03-10

Ahojky, jsem normální pracující slečna s nízkým platem a proto chci začím chodit na livechat, abych si přividělala. Jde to i bez živnosťáku?


Brigáda přes internet - hankáček - 2009-03-10

Bybe Napsal(a):Ahojky, jsem normální pracující slečna s nízkým platem a proto chci začím chodit na livechat, abych si přividělala. Jde to i bez živnosťáku?


Jde to i bez živnostenského listu... tedy záleží jak v kterém studiu. Někde chtějí, aby modelky měli žovnosťák, jinde pracuješ na základě smlouvy, kde defacto získáváš odměnu na základě autorského zákona a tu by sis měla pak řádně zdanit.

Ale pozor!!! Až do loňského roku, pokud měla taková modelka na videochatu hlavní pracovní poměr a práci na chatu měla jen jako vedlejší samostatně výdělečnou činnost, neplatilo se z takového vedlejšího příjmu nic, kromě daně z příjmů. Od roku 2009 je v tomto docela zákeřná změna.... doporučuji mrknout na stránky www.cssz.cz kde upozorňují na aktuality:

Cituji:"V důsledku novelizace zákona o důchodovém pojištění dochází od 1. ledna 2009 ke změně v pojištění osob, které vykonávají činnost na základě autorskoprávních vztahů a v pojištění osob vykonávajících činnost vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení příjmu. "

"V případě, že je umělecká nebo jiná tvůrčí činnost vykonávána na základě autorského zákona, a dále pokud se jedná o činnost vykonávanou vlastním jménem a na vlastní odpovědnost za účelem dosažení příjmu, považuje se od 1. ledna 2009 za výkon samostatné výdělečné činnosti vždy, aniž by podmínkou bylo prohlášení o soustavnosti výkonu osoby konající tuto činnost."

V minulých letech byl takový speciální formulář, který ti v práci vyplnily, že máš příjmy ze závislé činnosti a z výdělku na chatu nebylo potřeba platit sociální pojištění. Od letoška už se platit musí, takže teď je otázka jestli se ještě vyplatí si na chatu jen přivydělávat....


Brigáda přes internet - Bybe - 2009-03-10

Díky na info.


Brigáda přes internet - Danča - 2009-03-10

Já si takhle například začala přivydělávat při práci v hotelu. Ale když můj přivýdělek byl vyšší než výdělek, tak jsem se i na hotel vykašlala. Takže když si člověk přivydělá 2000 za směnu, tak se mu podle mě pořád vyplatí dát 1900 měsíčně za sociálku...
Vždyt v každé práci vám strhnou peníze a jako zaměstnanci ještě mnohem více než si zaplatíte sami s živnosťákem. Akorát že to člověka tak nebije do očí, když mu to strhávají každý měsíc a neplatí to sám. Každej přivýdělek má cenu, pokud ty peníze potřebujete:-) a určitě je lepší živnosták, protože pak máte možnost odečíst si 50% všech výdělků jako náklady.


Brigáda přes internet - radyss - 2009-03-12

Chci zkusit live chat z domu, ale potřeboval bysem poradit něaké dobré agenturySmile


Brigáda přes internet - Rebelka - 2009-03-12

Smile Achojki takže VÁM TO TADY CHCI TAKÉ POCHVÁLIT máte to tady moc krásnéééé Smile No já pracuji od r. 2005 na chatu dostala jsem se k tomu nějak náhodou Smile nejprve jsem psala eroticke sms, pote sex po telefonu a nakonec jsem se dostala k tomuto. ZAČÁTKY byly suprove tehdy to taky krásně jelo nebylo tak moc chatu ... výdělky jsem měla snad za 100 hodin 60 tisic, no rádá vzpomínám na ty časy ale postupně se to zhoršovalo a zhoršovalo. Pracovala jsem ve studiu. NO CHATY UŽ NEJSOU TO CO BYVALY KDYSI( studio kde jsem pracovala protože holky odchazely muselo nakonec zavest paušaly :lolSmile kdysi se dalo opravdu nádherně vydělat, ale dneska už člověk musí vědět ktery chat ... Já pracuji z domova přes jednu nejmenovanou firmičku Smile a jsem spokojena přivydělávám si tak tu a tam. Ale jak řikam není to co to byvalo. Protože chaty jsou na každém rohu prostě všude a modelek a modelu je hodněěěě Smile No a hlavně je ta práce i o štěstííííííííí chytneš někoho a máš vydělane.Smile Nic jdu do hajan tak se taky mějtee krásněěě já zase příjdu juknout Wink


Brigáda přes internet - Jana - 2009-03-13

ahoj,ja to mám pořad,80 litru za 140hodin.Zalezi pro koho makaš a zda tě dají na opravdu dobré chaty.Chatů jsou tři prdele ale plno studií se na ty fakt dobrý neuměj ani nahlasit.Já radši dojíždím 30km do Prahy, v blízkém okolí to nestálo fakt za nic.


Brigáda přes internet - Kačík - 2009-03-14

Já jak jsem již psala,pracuji již celkem 4 roky na livechatu, musím říci,že pravdou je,že dříve to byla pohodička Big GrinSmile,ale je to hodně o štěstí.Já si za svůj dosavadní "livechat" život vydělala nejvíce kč 18000,nikdy ne více. I přez to,že jsem párkrát změnila firmy,servery jsou to pořád stejné,čekala jsem nějakou změnu :lol:,ale i tak jsem ráda.Každá korunka se počítá a rozhodně si vydělám ráda třeba kč 8000 z domova,než každý den dojíždět do zaměstnání,hledat hlídání pro syna, uklidit,navařit a stihnout ještě dalších miliony věcí.Pro mě je to super přivýdělek a jsem spokojená. Smile


Brigáda přes internet - Rebelka - 2009-03-15

Smile Achojkiiii Kačík , jojo v tomto tě chápu já jsem na mateřské, takže tento rok to mam opravdu jen jako přivýdělek k mateřské, ani se to nějak nedá stihat pracovat hodně hodin, mala dává zabrat, ale i tak stačí :-) Myslím že tato prácě je lepší než někde sedět za pokladnou a ještě tam mít hnusné nepříjemné lidi .... Big Grin A jak řikám i já je to i po štěstíčkuuuu takže jeden měsíc je tak a druhy měsíc zase jinak. Wink


Brigáda přes internet - Kačík - 2009-03-15

Rebelka Napsal(a):Smile Achojkiiii Kačík , jojo v tomto tě chápu já jsem na mateřské, takže tento rok to mam opravdu jen jako přivýdělek k mateřské, ani se to nějak nedá stihat pracovat hodně hodin, mala dává zabrat, ale i tak stačí :-) Myslím že tato prácě je lepší než někde sedět za pokladnou a ještě tam mít hnusné nepříjemné lidi .... Big Grin A jak řikám i já je to i po štěstíčkuuuu takže jeden měsíc je tak a druhy měsíc zase jinak. Wink

Achoj Rebelko, jsem ráda,že je tu někdo na tom podobně...Jo jo,dříve jsem mohla dělat 16ky bez potíží,nyní jsem ráda,když zvládnu 3-4 hodinky denně a to je někdy hodně.Malý mi někdy v noci špatně spí a někdy ráno se zas netrhnu.Jak píšeš Ty,je to o štěstíčku.JEden měsíc nic moc,další se to zase vrátí,pořád je to lepší,než někde makat za kč 35-40/hodinku.Přeji hodně štěstíčka.Smile


Brigáda přes internet - Nikol - 2009-03-16

V lednu a v unoru jsem měla rekordní výdělky.Asi diky tomu že půlka mych kolegyň tvrdila že to nepůjde a moc nemakaly,jen pár hodin.Já chytila 4 novy stály klienty a ty se mě teď vrací.Půl hodky na webcamsu za 2.99 neni k zahození :-) Jinak jsem se stavovala ve studiu pro novou kameru a jsem rada,ze jsem doma.Jedna zdeptaná nepříliš pohledná holka co jí to nejde,tam dokázala moje veselý kamošky hodit do takový depky,že ani ony ten den nic neudělaly a hlavně se si nima nedalo vůbec mluvit.Uplně jsem cítila jak mě závidéj,když jsem jim řekla kolik mám.Myslim si,že by si měl šéf rozmyslet koho nabírá a zadepkovaný radši nebrat!


Brigáda přes internet - Honey - 2009-03-16

Tak tak, je nepopsatelnej rozdíl dělat za 35-40/hodinku,což jsem si v mládí několikrát vyzkoušela nebo mých průměrných 650,-/hod. na kameře. Videochat neměnit ani za nic yupi:-)))


Brigáda přes internet - frenklinek - 2009-03-16

Dobry den jsme par a hledame takovou praci pres net spise jako prividelek z domova.Ale mame problem chteji po nas obcanku a moc se nam to nezda jako posilat nekomu kopii rodneho cisla a cisla obcankySad poradite prosim moc dekujeme Smile WinkWink nas email: frenklinek@centrum.cz


Brigáda přes internet - JessicaLalala - 2009-03-18

Ahoj. Byla jsem se ptát na finančáku a řekli mi, že na toto živnosťák není.. vůbec nevím co a jak tak přemýšlím zda to vůbec danit.. jaký je váš názor?Rolleyes


Brigáda přes internet - Rebelka - 2009-03-18

Smile jejeeee já pracovala taky na živnost je to pořádání kulturních produkcí, zábav a zařízení sloužících k zábavě.... To je ono ten živnosťák. Mě ho normálně tehdy doporučili Big Grin No já znám to taky je nějaka blbá baba na uřadech a pak je to v :-) Tak papaaaaaa


Brigáda přes internet - Natalka - 2009-03-18

Živnosták se vždycky najde a nechodí se pro něj na finančák ale živnostenský uřad! Máš to napsaný všude na netu.My kamarádce co točila péčko taky nějaká chytrá bába nakecala, že na to živnost není a že nemusi,blá,blá.... ale pak ji Finančák poslal předvolání k vysvětlení nepodání přiznání a stálo jî to i s pokutou nějakejch 350tisíc a celou životni kontrolu F.U.Jo jak si tě oblibej,tak se ti věnujou.A vhodnou živnost jí samozřejmě také ihned našla.Já mám registraci na činnost modelky,fotomodelky.Víš jak,tvojí finanční kontrolorku absolutně nebude zajímat,co ti kdo kde řekl nebo neřekl,i kdyby to byla jeji kolegyně,ona chce prachy a ty z tebe dostane.


Brigáda přes internet - Natalka - 2009-03-18

Jo a jinak nevím pro koho déláte,ale já nemám nikdy pod 60tisíc měsičně,znám kolegynky co mají i víc.Ale makám jako mourovatá,120h měsíčně a dřu anglinu,němčinu ,fráninu a ve fitku jsem 5x týdně.:-) a v obchodáku mě prodavačky spodního prádla milujou,jsem tam tak 2x do měsice.


Brigáda přes internet - armaricci - 2009-03-18

já jsem taky volala na živnostenský úřad a taky nevěděly, a nabídla mi nějakou kde je společnice a hygiena. jsem se pak vysmála :lol: na tom živnostenským úřadě jsou hloupí. :lol:


Brigáda přes internet - JessicaLalala - 2009-03-18

To vím že živnosťák dostanu na živnostenským úřadě Tongue ale otázka je na co konkrétně je živnosťák vystaven a jak se to daní... a jak to doložím?Výpisy z účtu?A jde to nějak udělat zpětně?Díky...A mohl by mi někdo doporučit nějaké dobré studio v Praze?Taky chci víííííc Big Grin díky moc za tipy.


Brigáda přes internet - armaricci - 2009-03-18

když si zřídíš ŽL tak zaplatíš 1000kč . pak s tím musíš zajít na zdravotní,sociální pojištění a finanční úřad, že jsi živnostník daně se daní jendou za rok. a taky vyplníš 1 za rok zdravotní a sociální poj. za daně si můžeš odečíst 50% z ročního výdělku. ale nejlepší je, když si to necháš vypsat od daňově poradkyně nebo účetní.


Brigáda přes internet - Elienne - 2009-03-18

A musí se ten živnosťák dělat? myslela jsem že stačí si jen platit sociální a zdravotní a pak odečíst jednou ročně daně tak teď nevím